Rentgen / RTG zębów

Zdjęcie rentgenowskie, punktowe

RTG zdjęcie punktowe Radiowizjografia (zdjęcie punktowe) - zębów od lat wykorzystywane są do diagnostyki przedzabiegowej przed każdą ekstrakcją zęba oraz podczas każdego leczenia kanałowego. Charakteryzują się najwyższą rozdzielczością ze wszystkich stomatologicznych badań radiologicznych - w najnowszych systemach cyfrowych jakość zdjęcia jest wyższa niż zdjęcia na kliszy radiologicznej przy ponad ośmiokrotnie niższej dawce. Prześwietlenie zęba daje dokładny obraz przebiegu korzeni zęba, ilości i stopnia zakrzywienia kanałów oraz wykrycia próchnicy na powierzchniach stycznych - niewidocznych podczas rutynowego badania stomatologicznego. Aby wykonać zdjęcie zęba wewnątrzustne nie jest potrzebne skierowanie. Zdjęcia takie wykonywane są na życzenie pacjenta.

Zdjęcie panoramiczne RTG

RTG zdjęcie punktowe Zgodnie z najnowszymi standardami, zdjęcie to jest zwykle wykonywane na początku każdego kompleksowego leczenia stomatologicznego jako zdjęcie przeglądowe, pozwalające ocenić ogólny stan zdrowia jamy ustnej pacjenta. Często podczas badania na zdjęciu panoramicznym wykrywane są zamaskowane zmiany chorobowe nie zauważone wcześniej oraz nie dające żadnych objawów bólowych. Zdjęcie panoramiczne pozwala dodatkowo wykryć zmiany próchnicowe na powierzchniach stycznych zęba - nie widocznych podczas badania stomatologicznego. Do wykonania zdjęcia konieczne jest skierowanie od lekarza stomatologa.

Zdjęcie RTG cefalometryczne

RTG zdjęcie cefalometryczne W stomatologii zdjęcia cefalometryczne wykorzystywane są przede wszystkim w ortodoncji. Wykonuje się je według standardowych projekcji, które służą do oceny wzrostu kostnego i specjalistycznych pomiarów. W celu wykonania rzetelnej diagnostyki i prawidłowego planu leczenia ortodontycznego takie zdjęcie jest niezbędne. Służy ono również jako dokumentacja ze stanu przed leczeniem oraz po leczeniu.

RTG skrzydłowo-zgryzowe

RTG zdjęcie zgryzowe Zdjęcie jest wykonywane w celu zobrazowania na jednym zdjęciu korony zębów górnych i dolnych wraz z grzbietem wyrostka zębodołowego.

RTG stawów skroniowo-żuchwowych

RTG stawów skroniowo-żuchwowych Badanie radiologiczne stawów skroniowo-żuchwowych jest bardzo przydatne w chirurgii stomatologicznej, a także w protetyce i ortodoncji.

bezbolesne znieczulanie
bezbolesne znieczulanie
gabinet przyjazny dziecku
gabinet przyjazny dziecku
udogodnienia dla niepełnosprawnych
udogodnienia dla niepełnosprawnych
płatność kartami<br /><br />
płatność kartami

kredytowanie<br /><br />
kredytowanie

Wi Fi<br /><br />
Wi Fi

TV<br /><br />
TV

klimatyzacja<br /><br />
klimatyzacja

Pracownia RTG<br /><br />
Pracownia RTG