Stomatolog, dentysta

Profilaktyka dentystyczna

Profilaktyka dentystyczna Nowoczesna medycyna przywiązuje olbrzymią wagę do możliwie szybkiego diagnozowania wszelkich stanów chorobowych. Stąd tak istotny jest aktywny udział pacjenta w całym procesie leczenia. Z tego również powodu stawiamy na edukację pacjentów tak, by mogli oni sami wyłowić niepokojące objawy i możliwie szybko zgłosić się po poradę i ewentualne leczenie. Nasi pacjenci wiedzą, iż żadne patologie nie powinny być bagatelizowane, a strategia czekania prowadzi nieuchronnie do rozwoju choroby, a w efekcie bólu zęba i pogorszenia rokowania. Pociąga to za sobą bardziej skomplikowane, a co za tym idzie droższe procedury.

Profilaktyka dentystyczna I tak przykładowo, nawet najmniejszy ubytek pozostawiony bez leczenia, może doprowadzić do stanu zapalnego miazgi. W efekcie prowadzi to do leczenia kanałowego. Z kolei zaniechanie tej procedury prowadzi do bólu, dyskomfortu, a w skrajnym przypadku nawet do utraty zęba. Dlatego tak duża wagę przywiązujemy do przeglądów uzębienia, które powinny być wykonywane co pół roku. Takie postępowanie pozwala na wyłapanie problemu we wczesnym etapie oraz na szybkie wdrożenie pomocy podczas krótkiej i bezbolesnej wizyty. Właśnie dlatego nowoczesna stomatologia potrafi być naprawdę przyjemna i bezstresowa.

W ramach profilaktyki oferujemy Państwu:

 • skaling (usuwanie kamienia)
 • piaskowanie w celu usunięcia osadów i płytki bakteryjnej
 • polerowanie zębów
 • lakierowanie zębów preparatami z dużą zawartością fluoru
 • lakowanie bruzd zębów trzonowych i przedtrzonowych u dzieci
 • instruktaż higieny jamy ustnej

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna Chirurgia stomatologiczna jest to dział stomatologii poświęcony chirurgii w obrębie jamy ustnej. Podstawowym zabiegiem w tej dziedzinie jest usuwanie zębów. Ponadto chirurgia stomatologiczna to zabiegowe leczenie zębopochodnych stanów zapalnych w jamie ustnej, a w szczególności ropni oraz przewlekłych stanów zapalnych okołowierzchołkowych np. torbieli zębopochodnych .Obejmuje również usuwanie zatrzymanych (niewyrzniętych ) zębów ,np.  tzw. ósemek .Najnowszymi dziedzinami w chirurgii stomatologicznej są implantologia oraz sterowana regeneracja tkanek

W ramach profilaktyki oferujemy Państwu:

 • ekstrakcje zębów
 • szycie zębodołów
 • nacięcie ropni wewnątrzustnych
 • leczenie powikłań poekstrakcyjnych

Leczenie zachowawcze

Leczenie zachowawcze Stomatologia zachowawcza oferuje szereg procedur mających na celu uzupełnienie utraconych tkanek zęba. Zazwyczaj defekt ten następuje wskutek destrukcyjnego działania próchnicy. Istotą tego procesu jest postępująca demineralizacja i ubytek tkanek, spowodowany działaniem bakterii próchnicotwórczych. Stąd tak istotnym jest zachowanie przez pacjenta odpowiedniej higieny. Mycie zębów po każdym posiłku, używanie nici dentystycznych oraz płynów do płukania jamy ustnej powoduje usuwanie płytki nazębnej, w której bytują wspomniane bakterie.

Leczenie zachowawcze Nie zawsze jednak środki te są wystarczające, a bakterie namnażając się uszkadzają ząb tworząc ubytek próchnicowy. W takim przypadku należy zwrócić się po pomoc do lekarza stomatologa. Istotą leczenia zachowawczego jest usunięcie zmienionych chorobowo struktur, aż do granicy zdrowej tkanki, a następnie ich odbudowa. Prawidłowo założone wypełnienie powinno być szczelne, gładkie, dobrze przylegać do zęba, a swym kolorem i wyglądem jak najwierniej upodabniać się do naturalnego uzębienia. Dentysta powinien również dopasować wypełnienie do panujących w ustach pacjenta warunków zgryzowych. Dzięki współczesnym technologiom stomatolog ma możliwość odbudowy, przypominającej do złudzenia zęby własne pacjenta ! Dodatkowo dzięki wczesnemu zdiagnozowaniu i usunięciu zmienionych próchnicowo tkanek, unikamy powikłań w postaci bólu zęba czy dyskomfortu w jamie ustnej. Pozwala to nam zdecydowanie dłużej cieszyć się własnym uśmiechem

Endodoncja

Endodoncja We współczesnej stomatologii leczenie kanałowe stało się jedną z najczęściej wykonywanych procedur. Wiele spośród zębów, które do niedawna zakwalifikowano by do ekstrakcji, dziś z powodzeniem potrafimy leczyć. Leczenie kanałowe stosuje się często w przypadku zębów zniszczonych próchnicowo, złamanych czy jako przygotowanie do leczenia protetycznego. Zdarza się, że ratuje się tkwiące w dziąśle korzenie, które po leczeniu kanałowym i odbudowie protetycznej służą pacjentowi jeszcze długie lata. Pamiętajmy, że najlepszym i najtańszym implantem jest zawsze własny korzeń!

Endodoncja Również w przypadku bólu zęba obecnie leczeniem z wyboru jest leczenie kanałowe. Aby prawidłowo przeleczyć ząb kanałowo, należy usunąć z systemu kanałów korzeniowych zapalną miazgę lub masy zgorzelinowe, następnie je zdezynfekować i szczelne wypełnić biozgodnym materiałem. Ważne jest przy tym, aby udrożnić kanały do końca, tak aby usunąć wszystkie resztki organiczne. W przeciwnym razie z dużym prawdopodobieństwem można założyć nawrót dolegliwości bólowych.Ze względu na to, iż zęby po leczeniu kanałowym są bardziej podatne na złamania, często wzmacniamy je za pomocą włókien szklanych lub wkładów koronowo-korzeniowych. Na tak przygotowany ząb może być zastosowana np. korona protetyczna. Zapewnia to wygląd i wytrzymałość własnego zęba!

Do leczenia endodontycznego oferujemy:

 • nowoczesny endometr
 • maszynowy system do opracowania kanałów
 • końcówki do ultradźwiękowego poszerzania i czyszczenia kanałów korzeniowych

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów Wybielanie nakładkowe jest inaczej zwane wybielaniem nocnym i wykonywane jest w domu przez pacjenta.

 1. Lekarz w gabinecie pobiera Pacjentowi wycisk, na podstawie którego technik wykonuje szyny do wybielania.
 2. Pacjent otrzymuje od nas szyny do wybielania oraz odpowiedni preparat .
 3. Najczęściej Pacjenci wkładają szynę do wybielania na noc-okres wybielania obejmuje wówczas około dwa tygodnie.
 4. Można również wybielać zęby w ciągu dnia, nosząc szynę od 30 minut do 2 godzin dziennie przez okres od 2 do 3 tygodni.

Wybielanie nakładkowe ZALECENIA:

 • Podczas wybielania i 2 tygodnie po zaleca się unikać wszelkich barwiących oraz kwaśnych pokarmów (kawa, coca-cola, czerwone wino, jagody) tzw. biała dieta
 • Rezygnujemy również z soków oraz napojów cytrusowych.
 • Istotne jest unikanie palenia papierosów.
 • Podczas wybielania higiena powinna być bardzo staranna a pacjent nie powinien używać dodatkowych środków do wybielania.
 • Na zakończenie leczenia powinien się poddać zabiegowi fluoryzacji.

Periodontologia

Periodontologia Periodontologia
 • ultradźwiękowy skaling
 • piaskowanie zębów
 • szynowanie zębów z patologiczną ruchomością
 • leczenie zmian na błonie śluzowej
 • profilaktyka antynowotworowa (testy)

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca Stomatologia dziecięca Stomatologia dziecięca
 • leczenie zębów mlecznych - proponujemy kolorowe plomby TWINKY STAR
 • fluoryzacja zębów
 • lakowanie bruzd zębów stałych
 • impregnacja zębiny próchnicowej
 • leczenie zębów stałych również w bezbolesnym znieczuleniu komputerowym
 • dzieci otrzymują u nas nagrody

Ortodoncja

Ortodoncja Leczenie wad zgryzu za pomocą aparatów ruchomych - również w ramach NFZ

Ortodoncja We współczesnym świecie, w którym piękny uśmiech jest nieocenionym atutem ortodoncja stała się jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin stomatologii. Jej zadanie to przede wszystkim leczenie wad zgryzu oraz wad twarzowo-szczękowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Ma to znaczenie nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne, ponieważ nieprawidłowe ustawienie zębów może prowadzić do powstawania wad wymowy, nadmiernego ścierania zębów, zaburzeń funkcjonowania stawów skroniowo-żuchwowych, a w dalszych etapach problemów z przyjmowaniem pokarmów i napojów, a nawet uporczywych bólów głowy. Skutecznie przeprowadzone leczenie ortodontyczne zapewnia nie tylko ładny wygląd oraz doskonałe samopoczucie, ale również opóźnione starzenie się twarzy oraz łatwiejsze oczyszczanie zębów.

bezbolesne znieczulanie
bezbolesne znieczulanie
gabinet przyjazny dziecku
gabinet przyjazny dziecku
udogodnienia dla niepełnosprawnych
udogodnienia dla niepełnosprawnych
płatność kartami<br /><br />
płatność kartami

kredytowanie<br /><br />
kredytowanie

Wi Fi<br /><br />
Wi Fi

TV<br /><br />
TV

klimatyzacja<br /><br />
klimatyzacja

Pracownia RTG<br /><br />
Pracownia RTG